Szanowni Państwo,

 

witam serdecznie na portalu Selfie z Gwiazdą Sportu. Portal to platforma komunikacji wybitnych sportowców z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym, uczniami szkół średnich, młodzieżą akademicką i ich rodzinami, członkami ośrodków oraz klubów sportowych.

Stworzony przez nas serwis internetowy składa się z galerii zdjęć i kalendarza zajęć znanych sportowców - członków kadry narodowej, medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy w sportach olimpijskich i nieolimpijskich. Nie zabraknie również krótkich relacji ze spotkań z gwiazdami sportu. Stypendyści ministerstwa przeprowadzą zajęcia sportowe z wybranych dyscyplin oraz wezmą udział w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą. Podczas takich niezwykłych wydarzeń zawodnicy będą opowiadać o swojej dyscyplinie sportowej oraz swoich najważniejszych osiągnięciach.

Sport to nie tylko emocje i medale. To także walka ze słabościami, które każdy z nas toczy na co dzień. Poprzez Selfie z Gwiazdą Sportu pragniemy wzmocnić wizerunek sportowca jako wzoru do naśladowania. Chcemy stworzyć modę na sport jako element zdrowego i świadomego stylu życia. W każdym dziecku drzemie przecież ukryty talent, który może się nie rozwinąć, jeśli ktoś w porę go nie zauważy. To my dorośli jesteśmy odpowiedzialni za rozbudzanie w dzieciach ich sportowych pasji.

Inicjatywa, którą podejmujemy jest przede wszystkim potwierdzeniem, że sport to radość i rozrywka, ale również ważny element wspierający proces edukacji i wychowania młodego pokolenia. Dzięki Selfie z Gwiazdą Sportu zależy nam na promocji tych wartości, które są szczególnie związane ze sportem – wytrwałości, koleżeństwa, szacunku dla zasad fair play. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie ma sukcesów sportowych, jeśli nie inwestuje się w dzieci i młodzież.

Gwiazdy sportu stanowią wzorce sportowe i dla wielu młodych ludzi są często niedościgłym ideałem. Przyczyniają się do tworzenia pozytywnego wizerunku kraju i aktywności fizycznej, a dzięki naszej inicjatywie zmniejsza się dystans pomiędzy mistrzem a uczniem, którym jest każdy młody człowiek chcący iść w ślady swojego idola.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam i gorąco zachęcam do współtworzenia portalu Selfie z Gwiazdą Sportu.

 

Witold Bańka

Minister Sportu i Turystyki