Natalia Madaj

Polska wioślarka, zawodniczka LOTTO-Bydgostia Bydgoszcz. Złota medalistka Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro, srebrna medalistka Mistrzostw Świata w dwójce podwójnej w 2014 roku w Amsterdamie, brązowa medalistka Mistrzostw Świata w czwórce podwójnej w 2013 roku w Chungju. Wielokrotna medalistka mistrzostw Europy w dwójce i czwórce podwójnej. Srebrna medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Skifie (2007) i złota medalistka Mistrzostw Świata Juniorów w Skifie (2006).

Pochodzi z rodziny bardzo usportowionej. Od kiedy pamięta zawsze ktoś udzielał się sportowo. Starszy brat, podobnie jak tata Natalii uprawiali kolarstwo. Starsza siostra - Agnieszka była czołową polską wioślarką w połowie lat dziewięćdziesiątych, a młodszy brat Maciej stawia obecnie już swoje pierwsze reprezentacyjne kroki w wioślarskiej kadrze juniorów.

Natalia wybrała wioślarstwo pod wpływem fascynacji wynikami ukochanej starszej siostry. Nigdy nie zrezygnowała z pasji, chociaż zdarzały się trudne momenty.

„…Każdy sportowiec ma gorsze i lepsze chwile. Czasami bywał taki okres zwątpienia, ale chyba nie na tyle by odwiesić wiosła na stałe. Tak naprawdę ja zawsze bardzo sumiennie trenowałam, zresztą do dziś tak jest. Kieruję się zasadą, że los jest sprawiedliwy i jeżeli będę sumiennie trenować będę też osiągać swoje cele szybciej lub trochę później. Zasługą tego, że udaje mi się ścigać obecnie ze światową czołówką są z pewnością wcześniejsze sukcesy, już te od juniora po ostatnie Mistrzostwa Europy w moim obecnie mieście - Poznaniu. A przecież mówi się, że apetyt rośnie w miarę jedzenia... Po udanych startach poprzeczkę stawiam sobie jeszcze wyżej...”

Natalia Madaj

  • Sport: Wioślarstwo
  • Wzrost: 1,75 m
  • Waga: 68 kg
  • Klub sportowy: LOTTO-Bydgostia Bydgoszcz
  • Trener klubowy: Michał Kozłowski
  • Trener kadry: Marcin Witkowski
  • Opis: Polska wioślarka zawodniczka klubu LOTTO-Bydgostia Bydgoszcz, mistrzyni olimpijska w wioślarskiej dwójce podwójnej z Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro (2016).