Magdalena Fularczyk-Kozłowska

Polska wioślarka, mistrzyni olimpijska w dwójce podwójnej z Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro (2016), brązowa medalistka olimpijska w dwójce podwójnej z Londynu (2012), mistrzyni świata z Poznania (2009), srebrna medalistka w dwójce podwójnej z 2014 r., brązowa medalistka w dwójce podwójnej z 2010 r. i czwórce podwójnej z 2013 r.

Dotychczas reprezentowała barwy Klubu Wioślarskiego ,,Wisła” Grudziądz, Poznańskiego Towarzystwa Wioślarzy ,,Tryton” Poznań oraz LOTTO-Bydgostia Bydgoszcz.

W parze z Julią Michalską na mistrzostwach świata w 2009 r. zdobyła brązowy medal. Rok później z tą samą zawodniczką ukończyła mistrzostwa Europy na 2. miejscu, a mistrzostwa świata na 3. miejscu. Mistrzostwa świata w 2011 r. w parze z Julią Michalską ukończyła na 5. miejscu. Na igrzyskach olimpijskich w 2012 r. w dwójce podwójnej z Julią Michalską zdobyła brązowy medal. Podczas mistrzostw Europy w 2013 r. w parze z Natalią Madaj zdobyła srebrny medal. Tego samego roku na mistrzostwach świata z Natalią Madaj, Joanną Leszczyńską i Sylwią Lewandowską zdobyła brązowy medal. Kilka dni później w trakcie Akademickich Mistrzostw Europy zdobyła złoto w dwójce podwójnej oraz w czwórce podwójnej. W 2014 r. z Natalią Madaj na mistrzostwach Europy zdobyła złoty medal, a na mistrzostwach świata srebrny. Rok później z tą samą zawodniczką na mistrzostwach Europy zdobyła złoty medal. Mistrzostwa świata z Natalią Madaj ukończyła na 4. miejscu. Awans do finału zawodów zapewnił jej i Natalii Madaj prawo startu podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Długo nie mogłam się zdecydować - wspomina Magda a wręcz nie chciałam uprawiać tej dyscypliny. Wydawało mi się, że będę wyglądać jak kulturystka. Po dwóch miesiącach namawiania poszłam do miejscowego klubu Wisła Grudziądz na pierwszy trening, ale tylko dlatego, żeby nauczycielka dała mi spokój. Myślałam, że się do tego nie nadaję, i tak trenuję już wioślarstwo 15 lat.

Magdalena Fularczyk-Kozłowska

  • Sport: Wioślarstwo
  • Wzrost: 1,73 m
  • Waga: 72 kg
  • Klub sportowy: LOTTO-Bydgostia Bydgoszcz
  • Trener klubowy: Michał Kozłowski
  • Trener kadry: Marcin Witkowski
  • Opis: Polska wioślarka, zawodniczka klubu LOTTO-Bydgostia Bydgoszcz, mistrzyni olimpijska w dwójce podwójnej z igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro (2016)